HONOROWY PATRONAT:
KOORDYNATOR:

   WYDARZENIA

„Co trzy i pół minuty ktoś umiera w UE na skutek przyczyn związanych z pracą. Oznacza to prawie 167 000 przypadków zgonów rocznie spowodowanych wypadkami przy pracy (7 500) lub chorobami zawodowymi (159 500). Co cztery i pół sekundy jakiś pracownik w UE ulega wypadkowi powodującemu, że musi on pozostawać w domu przez co najmniej trzy dni robocze. Liczba wypadków przy pracy, których skutkiem są trzydniowe lub dłuższe nieobecności w pracy, jest ogromna — wynosi ponad 7 mln rocznie.”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Bezpieczeństwo w pracy – bezpieczeństwo w życiu. Wiedza – Wyobraźnia –Praktyka
Tematyka „Drzwi Otwartych” zorganizowanych 26 maja 2010 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie dotyczyła bezpieczeństwa i higieny w pracy, szkole i w życiu codziennym.
Uczestnikami imprezy byli uczniowie Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie, Zespołu Szkół Mechanicznych w Turku, Zespołu Szkół Budowlanych Koninie, Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie, Zespołu Szkół Rolniczych w Kościelcu, Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

aa
Czas pracy a wypadki drogowe
W dniu 17.05.2010r. na zaproszenie Wielkopolskiego Związku Pracodawców, inspektorzy pracy Zbigniew Fleszar i Marcin Leki uczestniczyli w seminarium organizowanym dla pracodawcami zatrudniających kierowców samochodów.
W trakcie spotkania przedstawiono pracodawcom założenia Kampanii prewencyjnej „Czas pracy a wypadki drogowe”...

aa
Spotkanie z pracodawcami w Urzędzie Miasta w Gostyniu
W dniu 11.05.2010r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zorganizowano seminarium dla pracodawców Powiatu Gostyńskiego. Seminarium odbyło się w sali Urzędu Miasta w Gostyniu. W seminarium uczestniczyło 16 pracodawców.

aa
Wielkopolska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy 2010-2012
Wielkopolska Komisja Ograniczania Wypadków przy Pracy 2010-2012 przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Poznaniu zainaugurowała swoją działalność dniu 23 kwietnia 2010 r. Patronat nad Wielkopolską Strategią Ograniczania Wypadków przy Pracy 2010-2012 objęli Wojewoda Wielkopolski oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

aa

GOSPODARNY, SOLIDNY, BEZPIECZNY W PRACY
© Wielkopolska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy
Ostatnia modyfikacja: 10.03.2020 webmaster@poznan.pip.gov.pl
Content Management Powered by CuteNews