HONOROWY PATRONAT:
KOORDYNATOR:

   WYDARZENIA

„Co trzy i pół minuty ktoś umiera w UE na skutek przyczyn związanych z pracą. Oznacza to prawie 167 000 przypadków zgonów rocznie spowodowanych wypadkami przy pracy (7 500) lub chorobami zawodowymi (159 500). Co cztery i pół sekundy jakiś pracownik w UE ulega wypadkowi powodującemu, że musi on pozostawać w domu przez co najmniej trzy dni robocze. Liczba wypadków przy pracy, których skutkiem są trzydniowe lub dłuższe nieobecności w pracy, jest ogromna — wynosi ponad 7 mln rocznie.”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Forum Gospodarcze w Witaszycach
W dniu 23 września 2011 r. w zabytkowym Spichlerzu w Witaszycach nieopodal Jarocina odbyło się Forum Gospodarcze, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. W spotkaniu, które prowadził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak uczestniczyło ok. 50 przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego oraz samorządowcy, przedstawiciele banków i lokalnych mediów.

aa
Konferencja Ergonomiczna w Puszczykowie
W dniach 22-23 września br. w Puszczykowie k/Poznania odbyła się XIII Konferencja Ergonomiczna zorganizowana przez Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego i Katedry Użytkowania Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tematem wiodącym konferencji była ergonomia i ochrona pracy w leśnictwie, obróbce drewna i produkcji rolnej.

aa
Relacja z XIII edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011 w Bednarach
Już po raz trzynasty w dniach 23 – 26.09.2011 r. w Bednarach pod Poznaniem odbyła się XIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011. Podczas trwania imprezy miało miejsce Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

aa
Partnerzy WSOWPP z wizytą w Szkole Szpitalnej przy Szpitalu Dziecięcym przy ul. Krysiewicza w Poznaniu
Dnia 25 sierpnia 2011r. małych pacjentów Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu odwiedzili nietypowi goście – największe zaskoczenie i niedowierzanie wzbudził WARTUŚ – inspektor Arkadiusz Kamiński ze Straży Miejskiej w Poznaniu, wśród odwiedzających była również Joanna Zawadzka z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM Poznań, Alina Prędka kierownik wychowania szkoły przyszpitalnej oraz przedstawiciele OIP Poznań

aa
Przeciwdziałanie wypadkom przy pracy, bezpieczeństwo pracy na budowie były głównymi tematami seminarium we Wronkach
Zagrożenia wypadkowe podczas wykonywania prac budowlanych były tematem seminarium przeprowadzonego w dniu 23.08.2011 na budowie hal produkcyjnych dla których inwestorem jest firma Samsung Elektronics Poland Manufacturing we Wronkach.

aa
Posiedzenie komisji Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy
Podsumowanie działań Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy w latach 2010 -2012 w I półroczu 2011 r. oraz omówienie programu na II półrocze 2011 r. było głównym tematem posiedzenia komisji WSOWpP, które odbyło się 29.06.2011 r. w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu..

aa
Wielkopolska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy na forum Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Krzysztof Fiklewicz, okręgowy inspektor pracy w Poznaniu w dniu 27.06.2011 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, przedstawił aktualny stan bezpieczeństwa pracy na terenie Wielkopolski oraz efekty działalności Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy w latach 2010-2012. Jednym z patronów Strategii jest Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak.

aa
Pracownicy młodociani poznają ideę Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy
Na zaproszenie Ochotniczego Hufca Pracy przy współudziale Młodzieżowych Centrów Kariery w Wolsztynie, Śremie i Środzie Wielkopolskiej odbył się cykl szkoleń dla młodzieży będącej w trakcie przygotowania zawodowego lub podejmujących pierwszą pracę.

aa

GOSPODARNY, SOLIDNY, BEZPIECZNY W PRACY
© Wielkopolska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy
Ostatnia modyfikacja: 10.03.2020 webmaster@poznan.pip.gov.pl
Content Management Powered by CuteNews